Skip to main content
 

SQUASHOVÝ KURT

Squash je raketový šport, ktorý sa hrá indoor – na squashovom kurte. Pôvodne sa volal „Squash Rackets“ ako odkaz na „stlačiteľnú“ (angl. squashable) mäkkú loptičku používanú v hre (v porovnaní s tvrdšou loptičkou použitou vo svojom predchodcovi, hre Racquets alebo Rackets).

PRAVIDLÁ

Hru hrajú dvaja hráči (alebo zriedkavo aj štyria) so štandardnými raketami na kurte ohraničenom štyrmi stenami s malou dutou gumenou loptičkou. Na prednej stene sú dve čiary. Loptička sa pri každom údere musí odraziť od prednej steny nad úrovňou spodnej čiary. Môže sa predtým alebo aj potom odraziť aj od bočných stien alebo zadnej steny. Podania musia smerovať nad vyššiu čiaru a zasiahnuť súperovu polovicu ihriska vo vyznačenom priestore. Loptička smie na zem dopadnúť iba raz.

BODOVANIE

Squash sa hrával do 9 bodov so stratami. Nové pravidlá priniesli bodovanie do 15 bodov bez strát, ktorého cieľom je zrýchliť hru a zvýšiť jej atraktivitu pre divákov. Najnovšie pravidlá hovoria o bodovaní do 11 bez strát s rozdielom min. 2 bodov. Po novej úprave sa hrá na 12 bodov pričom sa hrá že môžeš mať loptičku iba 3 sekundy

LOPTIČKY

Loptičky sa od seba odlišujú tvrdosťou a s ňou spojeným odrazom. Profesionálni hráči používajú na turnajoch loptičku s dvoma žltými bodkami, ktorej odraz je menej razantný. Po nej nasleduje loptička s jednou žltou bodkou. Ostatné loptičky sú označené červenou, modrou a bielou bodkou – a ich odraz je razantnejší. Sú určené pre začiatočníkov a rekreačných hráčov.

CENNÍK PRE SQUASHOVÝ KURT – OŠOC | OBECNÉ ŠPORTOVÉ A ODDYCHOVÉ CENTRUM ŠIROKÉ

Prenájom squashového kurtu

Squashový kurt

10 €

Vypožičanie

squash raketa

2 €

KALENDÁR OBSADENOSTI PRE SQUASHOVÝ KURT – OŠOC ŠIROKÉ

NIŽŠIE SI MÔŽETE PREČÍTAŤ HODNOTENIA NAŠÍCH NÁVŠTEVNÍKOV.

Jakub Fedor
Jakub Fedor
2023-11-20
Super miesto pre šport ale aj oddych.
Ivan Šumjaci
Ivan Šumjaci
2023-11-19
Klobúk dole
Pavel Dutko
Pavel Dutko
2023-10-30
Veronika Bartošová
Veronika Bartošová
2023-10-15
Miroslava Adamkovičová
Miroslava Adamkovičová
2023-10-13
Martino Probala
Martino Probala
2023-09-28
AAA Red Taxi
AAA Red Taxi
2023-08-30
Marie Kalvodová
Marie Kalvodová
2023-08-12
Výborná zábava na bowlingu, příjemné posezení v restauraci. Možnost koupání v novém bazénu. Funkční hotýlek s krásnými pokoji. Za mě na jedničku.
Peter Gábor
Peter Gábor
2023-08-06
Obci sa podarila výborná vec pre ľudí, chodia tam zo širokého okolia . Nie je to samozrejme aquapark no bazen úplné postačujúci, vyrivka a sauna tiež:-) Veľká spokojnosť
Anna Molčanová
Anna Molčanová
2023-07-26